poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Komunijnie dla dziewczynki / A First Communion Card

Sezon komunijny już w pełni, czego dowodem jest dzisiejsza niezwykła kartka Betik:
We're in the middle of the First Communion season, as today's card by Betik proves:

Zostałam poproszona o wykonanie kartki z okazji I Komunii Św. Już sam temat jest dla mnie trudny, a gdy się dowiedziałam, że życzeniem jest, by nie zawierała tradycyjnych symboli religijnych, wydawało mi się, że będzie jeszcze trudniej.
Po namyśle zdecydowałam, że będzie skromnie, acz elegancko. Jakby nie było, uroczystość zdecydowanie mieści się w kategorii eleganckich, zatem nie zostało nic innego, jak sięgnąć po kolekcję Elegance, która sprawdza się nie tylko na śluby :-)
I was asked to create a First Communion card. The subject itself is a diffuclt one for me, moreover, I learned I was supposed not to include any traditional religious symbols.
But after much thought I decided to go simple yet elegant. After all, the occassion is definitely elegant - thus I couldn't choose any other collectiona than Elegance, which is perfect not only for weddings :-)

Stronę zewnętrzną ozdobiłam przy pomocy fioletowego arkusza z pięknymi zawijasami: większy poszedł na przód, mniejszy zdobi tył mojej "książki". Te fragmenty papieru są tak dekoracyjne, że wystarczyło dołożyć odrobinę koronki i ćwieka, żeby wszystko inne zdawało się już być zbyteczne.
The front and back covers of my "book" are decorated with the flourish sheet: the bigger on the front, the smaller on the back. These motives are so decorative that it was just enough to add a piece of lace and a brad to make it perfect.


Ponieważ jednak kartka przeznaczona jest dla małej damy, środek uczyniłam bardziej dziewczęcy choć dalej zgodnie z zasadą "skromnie acz elegancko". Papier w róże okazał się piękną ozdobą samą w sobie i cudnie wyeksponował białą sukienkę:
As the card was intended for a little lady, I made the inside more girly-looking, though still within the "simple yet elegant" rule. The rose paper turned out to be ideal for exposing the white dress:
 
 
 
...jak również towarzyszący jej fragment z Pisma Św. (na życzenia miejsce znalazło się pod wersetem).
...as well as the Bible quotation (under which I designed the space for the wishes).
 

I choć na początku wydawało mi się, że czeka mnie trudne zadanie, to jednak z efektu jestem zadowolona, i mam nadzieję, że adresatka również będzie :-)
And though at the beginning it seemed a difficult task, I am pleased with the result and hope the adressee will be too :-)


Tę niesamowitą kartkę Betik stworzyła z następujących materiałów:
Betik created this amazing card using the following supplies:

6 komentarze:

aldonietka pisze...

Karteczka jest przepiękna! Elegancka w każdym calu.

Ewelina pisze...

Bardzo trudne zadanie zrobic kartke na taka okazje bez symboli religijnych wrecz niemozliwe.
Pieknie ci wyszla pamiatka.
Pozdrawiam

Editha pisze...

Super, brawo!

hipcia pisze...

Moim zdaniem jedna z lepszych i oryginalniejszych prac w tej tematyce. Jestem zauroczona!

Elunia pisze...

przepiękna i elegancka!
Bardzo mi się podoba :)

Goyi Rodriguez pisze...

Preciosa, es una precioidad, me ha encantado.Un saludo

 
speedbloggertemplate.co.cc. Powered by Blogger.com