sobota, 27 kwietnia 2013

Kurs na weekend - alterowana ramka / The Weekend Tutorial - An Altered Frame

W dzisiejszym odcinku naszej serii weekendowych kursów Moriony pokaże Wam, jak plastikową paskudę zmienić w wyjątkową ozdobę domu :-)
In today's episode of our weekend tutorial series Moriony shares how to change a plastic ugliness into an original home decor item :-)
Uwielbiam buszować w tak zwanych "Piątakach" w poszukiwaniu przedmiotów do oskrapowania. Często niepozorne "brzydale" zmieniają się w w prawdziwe rarytasy. Dzisiaj chcę Wam pokazać taką "ekstremalną metamorfozę" białej, plastikowej, wyjątkowo tandetnej ramki, w której moją uwagę przykuł ciekawy układ miejsc na zdjęcia.
I love to ferret around in the cheap shops looking for some interesting itens I could alter. Often inconspicuous, ugly things can change into true findings. Today I'd like to present such an "extreme makeover" of a white, plastic, and really trashy frame that drew my attention with an interesting photo frames arrangement.

Do wykonania romantycznej ramki użyłam:
- papierów i papierowych dodatków oraz tagów z cytatami z najnowszej kolekcji Lemonade - "Victorian Garden"
- dodatków - guzików, wstążki, metalowych elementów, papierowej taśmy i innych różności
- podstawowych narzędzi i mediów: białej farbki pękającej, kleju magic, perełek w płynie.
To create a romantic frame, I used:
- papers, elements and quotation tags from the Lemonade latest collection, "Victorian Garden"
- embellishments: buttons, ribbon, metal elements, washi tape etc.
- basic tools and media: white crackle paint, glue, liquid pearls.


Paskudny plastik, z którego wykonana jest ramka, zmusił mnie do całkowitego oklejenia jej papierem. Wycięłam więc odpowiedni kwadrat z papieru w niebieską krateczkę i obszyłam go na maszynie.
The ugly plastic the frame was made of forced me to completely cover it with paper. I cut teh paper down to the right size and the machine sewed.
 

Krawędź ramki okleiłam papierową taśmą washi w kolorze różowym.
Then I wrapped the edgs with pink washi tape.


Na tak przygotowana ramkę nakleiłam mój wycięty wcześniej kwadrat. Użyłam do tego kleju magic, z którym się nie rozstaję, bo klei świetnie wszystko (chociaż czasem trzeba trochę poczekać aż dobrze wyschnie).
I mounted the cut and machine-sewn square onto the tissued frame with magic glue, which is my favourite as it glues everything perfectly (though sometimes you need to wait until it dries completely).Od spodu ramki, pod miejscem na zdjęcia, nakleiłam fioletowy papier i zmontowałam ramkę z powrotem.
I glued the purple striped paper under the photo openings and assembled the frame again.

Wybrałam dwa cytaty o miłości, delikatnie postarzyłam im brzegi i nakleiłam w otwory ramki używając kosteczek 3D. Dodatkowo tagi delikatnie powyginałam, żeby wyglądały jeszcze bardziej przestrzennie.
I chose two love quotations, slightly distressed their edges and placed them into the photo openings with 3D dots. I also delicately fodled the tags to make them look even more dimensional. Teraz pora na kompozycję dodatków. Skupiłam się na dwóch rogach, leżących po przekątnej. Tam kompozycje będą najbogatsze. Podstawą obu kompozycji są elementy wycięte z arkusza elementów i naklejone na ramkę przy pomocy kosteczek 3D.
Now it's time to compose some embellishments. I focused on two opposite edges, diagonally. I decided to place the richest arrangements there. I based both compositions upon cut outs from the elements sheet that I mounted on 3D dots.

Papierowe dodatki wzbogaciłam kwiatami, guzikami i metalowymi dodatkami. Wszystko umieszczane na kolejnych warstwach, podklejanych kosteczkami 3D. Z papieru w kwiaty powycinałam liście i umieściłam je przy kwiatkach dla bardziej realistycznego wyglądu. Jest to również dobra alternatywa dla tych skraperek, które nie posiadają maszynki i wykrojników.
I completed the paper elements with flowers, buttons and metal embellishments, all of them mounted in layers and 3D dots. I cut out leaves from the flower sheet and arranged them around flowers for more realistic look. It's also a good alternative for those scrappers who don't have die-cutting machines and dies.Dla zrównoważenia kompozycji dodałam jeszcze dwa mniejsze kwiaty wycięte z papieru. Dzięki temu przestrzeń pomiędzy kompozycjami nie wydaje się taka pusta. To balance the composition, I added two small paper flowers. Now the space between the other two arrangements doesn't look empty.

Teraz jeszcze kwietne gałązki na dole i kilka motylków i kompozycja gotowa.
Then I added some flowery twigs and a couple of butterflies to finish off my composition.

W trakcie wykańczania ramki wpadłam na pomysł, żeby biały środek ramki, którego nie dało się okleić papierem (a który nadal był paskudnie plastikowy) pomalować białą farbą pękającą. Dzięki temu całość zyskała bardziej romantyczny charakter zahaczając o styl shabby. Dla równowagi maznęłam jeszcze farbką w kilku miejscach na brzegu ramki.
While finishing the composition, I had an idea to cover the white centre of the frame I couldn't cover with paper with some white crackle paint. Thus the whole frame turned even more romantic with a touch of shabby chic. I also put several touches of paint here and there on the edges.
Ostatnim krokiem, po wyschnięciu farbki, było zrobienie kropelek przy pomocy perełek w płynie.
The last step was to make a couple of pearl dots after the paint dried.


Ramka gotowa. Teraz już bez wstydu mogę postawić ją na komodzie :-)"
The frame is ready. Now I can proudly display it on my chest of drawers :-)"
Do tej niezwykłej przemiany Moriony użyła następujących produktów Lemonade:
For this incredible makeover Moriony used the following Lemonade products:

7 komentarze:

Anna LemonLovely pisze...

cudnie wyszła ;)

Anna LemonLovely pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Szydełkiem w oko :) pisze...

świetnie wyszło :)

magda pisze...

To jest pomysł!

Dobre Czasy pisze...

Witaj,piękni,ciekawie i kolorowo tu u Ciebie.Jeśli pozwolisz zostanę i rozgoszczę się na dłużej,Ciebie zapraszam w wolnej chwili w odwiedziny do Dobrych Czasów.Pozdrawiam wiosennie.Jola,dodam tylko,że Twoje pomysły są fantastyczne

Dom z mozaikami pisze...

Świetny pomysł i wykonanie

skok.na.szafe@gmail.com pisze...

cudna metamorfoza:)

 
speedbloggertemplate.co.cc. Powered by Blogger.com