sobota, 9 marca 2013

Kurs na weekend - malowane kwiaty / The Weekend Tutorial - Watercoloured Flowers

Jeśli podobała się Wam wiosenna kartka Caroline, dziś zdradzi ona, jak powstała:
If you liked Caroline's spring card, today she's revealing the steps to make it:
 
 
 
"Do wykonania kartki wykorzystałam stempel z kompozycją kwiatową oraz kredki akwarelowe. 
"I used the stamp with flowers and I coloured with watercolor pens.
 
 
Najpierw odbiłam motyw czarnym tuszem na białym papierze akwarelowym. Im wyższa gramatura papieru, tym łatwiejsze kolorowanie z dużą ilością wody - polecam początkującym:
I've started to stamp flowers with black ink on a white paper. The thicker the paper, the easier would it be to colour with a lot of water - I recommend thick cardstock to beginners.


Następnie zaczęłam kolorować motyw kredkami akwarelowymi. Podczas kolorowania nakładajcie barwne plamy koloru, zmieniając natężenie barw i kolory. Używajcie kolorów podobnych albo kontrastowych, nie bójcie się eksperymentować.
Gradually I coloured the print with the watercolor pens. Apply sequences of colours, variating shades and colours. Use similar or contrasting colours, don;t be afraid to experiment.


Kolory połączyłam za pomocą pędzla i odrobiny wody. Nie używajcie jej zbyt dużo na raz, bo kolory mogą się całkiem zmieszać i otrzymacie plamę jednolitego koloru.
Then, I blurred the colours with the brush and some water. Don't use it too much, as you can completely mix the colours and get a blot of a single colour.


Pokolorowałam dwa takie obrazki. Jeden wycięłam w całości i nakleiłam na nim pojedyncze kwiaty wycięte z drugiej kompozycji, tworząc przestrzenny obrazek. Gotowy motyw wykorzystałam na kartce:
I realised this work twice. I cut the whole first stamp and I glued the 2nd stamps' flowers on it in 3D. Finally, I realised my card.
 


Zachęcam do spróbowania tej techniki - nie zrażajcie się, jeśli kolorowanie nie wyjdzie Wam od razu. Praktyka czyni mistrza :-)
Zamiast kredek akwarelowych możecie też użyć tuszów Distress lub markerów.
I encourage you to try out this technique. Don't get discouraged if the colouring doesn't satisfy you at first. Practice makes master :-)
You can replace the watercolor pens by Distress inks or felts.


Caroline pracowała z tymi materiałami:
Caroline worked on these products:

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wyszło ślicznie! Ja kiedyś tak próbowałam i dokładnie tak jak w opisie wyszła mi jedna piękna... plama.No ale cóż...próbować trzeba zanim człowiek się czegoś nauczy:)

Olka pisze...

Muszę spróbować, tak pięknie wyszły :)

eniutek pisze...

Piękna praca :) Kolorki kwiatków wyszły rewelacyjne. Dzięki za kurs :) Pozdrawiam

Ewa S. pisze...

Bardzo chciałam kupić ten stempelek podczas Skrapowiska, nie udało się, chcę go mieć, jestem o tym przekonana, a tu się o tym upewniam. Cudo!

 
speedbloggertemplate.co.cc. Powered by Blogger.com