sobota, 11 maja 2013

Kurs na weekend - kartka jak fortepian / The Weekend Tutorial - A Grandpiano-like Card

Witamy na kolejnym weekendowym kursie Lemonade. Dzisiaj Zielonooka nauczy Was, jak prostym sposobem wykonać bardzo efektowną kartkę:
Welcome to another Lemonade Weekend Tutorial. Today Zielonooka will teach you how to easily make a very impressive card:


"Czasem najprostsze sposoby są najlepsze - również przy tworzeniu kartek. Chciałam podzielić się z Wami przepisem na prostą kartkę urodzinową w formie fortepianu.
"Sometimes the easiest ideas are the best - also when it comes to cardmaking. I'd like to share an easy way to make a birthday card that looks like a grandpiano.
 
Potrzebować będziemy:
- arkusz czarnego papieru
- papier w nuty ( np. Vintage Basics 07)
- czarne klawisze - (np. mini dodatek 2 Vintage Basics)
- alfabetowych naklejek (np. Vintage Basics)
You'll need:
- a sheet of black cardstock
- music tunes patterned paper (e.g.  Vimtage Basics 07)
- a keyboard pattern (e.g. Vintage Basics mini-elements 2)
- alpha stickers (e.g. Vintage Basics)


 
Arkusz czarnego papieru oraz papieru w nuty przycinamy do formatu naszej bazy. Czarny papier, który będzie imitował nasz fortepian, ścinamy u góry na kształt tegoż instrumentu. Dodatek z klawiszami docinamy do szerokości bazy i odcinamy fragment z centymetrem. 
Cut the black cardstock and music tunes pp down to the size of your card's base. The black cardstock will imitate our grandpiano, therefore shape its upper part into a wavy form of the instrument. Cut out the centimetre part from the mini-elements sheet and trim it to the size of the base.
 
 
 
Do papieru w nuty docinamy jeszcze jeden kawałek papieru i lekko go formujemy tak, żeby kartka nie była zbyt płaska. 
From the music tunes sheet, cut another smaller part and crumple it slightly to make it look more dimensional.
 

 
Całość sklejamy w sposób pokazany na obrazku, i ozdabiamy według własnego uznania.
Glue all the parts together in a way presented in the photo, and then decorate to your taste.
 
 
 
Jeszcze mój sposób na naklejki, których nie lubię przyklejać płasko na pracę. Przyklejam je na arkusz papieru, wycinam a następnie podklejamy kosteczkami 3D - daje to fajny efekt przestrzenny.
And here's my way to use stickers - I don't like to adhere them flatly onto my project. Therefore I adehere them to a piece of cardstock, cut them out and then mount on 3D dots - thus achieving a nice dimensional effect.A oto moja gotowa kartka-fortepian. Świetny efekt prostym sposobem! :-)"
And here's my finished grandpiano-like card. A great result made easy! :-)"
 
Do wykonania kartki Zielonooka uzyła:
To make her card, Zielonooka used:

5 komentarze:

Unknown pisze...

Chodziła za mną taka kartka, ale coś nie wiedziałam,jak się za nią zabrać. Teraz pójdzie gładko. Dziękuję za inspirujący kurs. =)

Unknown pisze...

wow... :)

Ewa S. pisze...

Bomba!!! Prosto, elegancko, niebanalnie.

Unknown pisze...

Podoba mi się kartka, szkoda tylko, że nie podano informacji, iż inspirowano się tymi kartkami: http://pinterest.com/search/pins/?q=piano+card

Pozdrawiam.

Zielonooka pisze...

Dziękuję Pani Doroto za linka akurat tymi pracami się nie inspirowałam ale rzeczywiście zapomniałam wspomnieć o inspiracji jaką była dla mnie praca Gosi http://kartkomaniacom.blogspot.com/2012/02/w-rytm-muzyki.html
Pozdrawiam:)

 
speedbloggertemplate.co.cc. Powered by Blogger.com